ZWIAD EKOLOGICZNY 2014

RAPORT ZE ZWIADU EKOLOGICZNEGO PRZEPROWADZONEGO PRZEZ UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 19

W KWIETNIU 2014 r. uczniowie klas IV b, V a, V b i VI b pod opieką wychowawców przeprowadzili na terenie osiedla Pilczyce zwiady ekologiczne. Celem działań realizowanych w ramach projektu WDUSŚ była ocena stanu środowiska naturalnego w pobliżu szkoły i lokalizacja dzikich wysypisk śmieci. Te ostatnie stanowią bezpośrednie zagrożenie dla środowiska naturalnego i żyjących w nim zwierząt.

Na początku kwietnia 2014 r. Las Pilczycki wzdłuż ulicy Nadbrzeżnej -objęty ochroną w ramach programu Natura 2000, został oczyszczony z porozrzucanych w nim odpadów. Kilkadziesiąt worków ze śmieciami zostało wywiezione przez spółkę CHEMEKO – SYSTEM. Niestety kiedy zniknął kontener z zebranymi odpadami pojawiły się nowe śmieci, które sfotografował uczeń naszej szkoły. Może postawienie w tym miejscu kontenera oraz koszy na śmieci wzdłuż całej ulicy Nadbrzeżnej byłoby dobrym pomysłem, który uchroni las i żyjące w nim zwierzęta od powstawania dzikich wysypisk śmieci.

Małgorzata Kraśnianka