Dla klas VI

ETAPY POEDJMOWANIA DECYZJI - WYBÓR GIMNAZJUM

Przypominam szóstoklasistom etapy podejmowania decyzji, o których rozmawialiśmy na zajęciach:

1. POSTAWIENIE PYTANIA – Które gimnazjum wybiorę?

2. ZBIERANIE INFORMACJI – Udział w dniach otwartych w gimnazjach,  poszukiwanie  informacji na wrocławskiej stronie rekrutacji oraz stronach szkół gimnazjalnych, prowadzenie rozmów  z uczniami, absolwentami i nauczycielami gimnazjum oraz rodzicami i nauczycielami ze szkoły podstawowej, poszukiwanie informacji w gazetach codziennych, na ulotkach i plakatach.

ROZWAŻANIE MOŻLIWOŚCI WYBORU – Wypisanie interesujących nas szkół  i wiadomości, które posiadamy na ich temat. Następnie przyznanie plusów i minusów poszczególnym informacjom (Zastanawiamy się, co dla nas jest ważne).

4. WYBÓR GIMNAZJUM –  Wskazujemy w systemie rekrutacji interesujące nas szkoły: od gimnazjum pierwszego wyboru (najbardziej nas interesującego) po gimnazja kolejnych wyborów.

INFORMATOR EDUKACYJNY WROCŁAWSKICH SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI

najduje sie na stronie http://www.absolwenci.wroclaw.pl/

Opracowanie:
Dorota Demel