II ogólnopolski Dzień Szkoły bez Przemocy

29.05.2009 W naszej szkole podsumowanie programu "Szkoły bez przemocy" 2008/2009 odbędzie się podczas tygodnia 1.06 – 5.06. 2009r.

1 czerwca organizujemy Dzień Sportu – w tym roku będzie to szkolny festyn z okazji Dnia Dziecka, podczas którego odbędą się :
*Pokazy Orkiestry Policyjnej,
*Straży Pożarnej i Policji
*Podsumowanie „Sportowej Ligi Klas”
*konkursy i rozgrywki sportowe
*występy sportowo-artystyczne

2 czerwca odbędzie się spotkanie Policji z rodzicami uczniów klas V na temat:
„Odpowiedzialność prawna nieletnich”

5 czerwca - podsumowanie programu „Szkoła bez przemocy” realizowanego w roku szk. 2008/9
*w klasach I- III uczniowie pokolorują scenki kodeksu Szkoły bez Przemocy
*warsztaty w klasach z wychowawcami „Stop agresji i przemocy w szkole” dotyczące problemu skutecznego rozwiązywania sytuacji konfliktowych, radzenia sobie ze złością wg scenariusza opracowanego przez pedagoga szkolnego.
Zaprezentowanie wniosków z warsztatów w postaci plakatów – wywieszenie ich na korytarzu szkolnym
*uczennice reprezentujące samorząd szkolny na 2 godzinie lekcyjnej do specjalnej urny będą zbierać propozycje jak wyeliminować przemoc w szkole? Karteczki z propozycjami będą wrzucane anonimowo. Wywieszenie propozycji na korytarzu szkolnym.
* Wykonanie logo szkoły ( SP 19 – szkołą bez przemocy)

Agnieszka Musz