Podsumowanie Dnia Życzliwości

26.11.2009 W piątek 20 listopada szczególnie zwróciliśmy uwagę na znaczenie życzliwości w naszym życiu. Filip z klasy V a witał wszystkich wchodzących do szkoły. Na ścianach przywitały nas radosne buźki, wystawka uśmiechniętych zdjęć, sentencje dotyczące życzliwości oraz plakaty ze zwrotami grzecznościowymi w języku angielskim i niemieckim. W ciągu całego dnia mogliśmy wypisywać życzenia i pozdrowienia, które były umieszczane na „życzliwej ścianie”. Uczniowie nosili życzliwe kotyliony: buźki, kotki, serduszka, ludziki, których posiadanie zwalniało z odpowiadania na lekcjach. W świetlicy przygotowano „życzliwą pocztę”, dzięki której uczniowie mogli przekazywać sobie życzenia.

W poniedziałek 23 listopada dokonano podsumowania konkursów związanych z Dniem Życzliwości. Wyróżniono uczniów, którzy przedstawili najbardziej uśmiechnięte zdjęcia oraz klasy, którzy przygotowały najciekawsze plakaty. Wręczono Krasnale Życzliwi i okolicznościowe kubeczki dzieciom, które otrzymały tytuł „Najbardziej Życzliwego i Kulturalnego Ucznia”. Klasa II a przygotowała „słoneczne niespodzianki” dla Życzliwych Dorosłych.
Mamy nadzieję, że życzliwość będzie u nas gościć każdego dnia.
Dorota Demel