112 NOWYCH KSIĄŻEK W BIBLIOTECE SZKOLNEJ !

Dzięki kiermaszowi świątecznemu  112 ciekawych książek znalazło się na półkach biblioteki . Są wśród nich nagrodzone w  konkursie Książka Roku 2009 Polskiej Sekcji IBBY : Magiczne drzewo . Czerwone krzesło, Podręczny NIEporadnik oraz   wyróżnione : Czerwona kartka dla Sprężyny (polecamy szczególnie fanom piłki nożnej), Lusterko z Futra,  Zielony  i Nikt . Zakupiłyśmy  również książki nagrodzone  przez jury Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego  Florka. Listy do Józefiny  i  Wszystko zaczyna się od marzeń, które już znalazły swych czytelników. Mogłyśmy spełnić prośby  zapisane przez uczniów  w ,, Księdze Życzeń ". I tak znalazła się na półkach  atramentowa  trylogia  Cornelii Funke i Nieznane  przygody Mikołajka . Wielbiciele Karolka  mogą poczytać o jego kolejnych koszmarnych przygodach. Nie powinni być zawiedzeni miłośnicy  przygodowych książek Thomasa Breziny i Jacqueline Wilson . Młodsze dzieci dowiedzą się , czy Mama Mu zbuduje domek na drzewie i poznają piękną serię książek wydaną w cyklu Mistrzowie Ilustracji.  Piłkarzy zainteresuje również seria Zakręcona piłkarska drużyna. Jednym słowem, każdy znajdzie coś dla siebie .

ZOBACZ KSIĄŻKI

W imieniu  uczniów serdecznie dziękujemy wszystkim , którzy wzięli udział w organizacji  kiermaszu świątecznego.

Celina Heider i Elżbieta Dudź