DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

22.11.2010

Dziś w naszej  szkole obchodziliśmy Dzień Życzliwości. Już w drzwiach szkoły uczniowie z Samorządu Szkolnego powitali wszystkich wchodzących. Ze ścian „uśmiechały się” do nas wesołe słoneczka, przygotowane przez Nauczycieli Świetlicy i Panią Psycholog.  Następnie wszyscy chętni wypisywali i rysowali życzenia, które teraz możemy odczytywać na  szkolnych korytarzach. Podczas lekcji rozmawialiśmy na temat uprzejmości i kulturalnego zachowania oraz wymienialiśmy się życzeniami, a nauczyciele obdarowywali życzliwych uczniów specjalnymi plakietkami. Dodatkowo każda klasa na swój sposób uczciła ten dzień:  klasy młodsze wykonały gazetki ścienne,  dzieci z klas I b i III a przygotowały Krasnale- Życzliwki, a uczniowie z klasy II a wykonali słonecznikowe ordery, którymi wymieniali się na znak sympatii. Uczniowie z klas IV-VI przygotowali okolicznościowe plakaty.  Przedstawiciele Samorządu Szkolnego  podczas lekcji  rozmawiali z dziećmi na temat  życzliwości i rozdawali miłe niespodzianki. Na koniec wszyscy mogli włączyć się do życzliwej poczty w świetlicy szkolnej.

Chcemy, aby życzliwość, uśmiech i miłe słowa gościły w naszej szkole na co dzień, nie tylko podczas Dnia Życzliwości.

Pedagog szkolny Dorota Demel

Samorząd Szkolny: Michał Bąkowski kl. Va,  Natalia Cytacka kl. V a,  Daniel Garncarek kl. VIb, Wiktoria Kaczan kl. V a i Marcin Torończak kl. V b