II MIĘDZYSZKOLNY KONKURS SPORTOWO-EDUKACYJNY

01.12.2010

1 grudnia br. odbył się w naszej szkole II Międzyszkolny Konkurs Sportowo-Edukacyjny „Szóstakiada z Prewencją”, zorganizowany w ramach działalności Grupy Prewencyjnego Wsparcia. Honorowy patronat nad turniejem objął Komendant Straży Miejskiej Wrocławia. Podczas konkurencji sportowych uczniowie wykonywali m.in. transport „rannego” , czyli przenoszenie piłek oraz wyścigi „radiowozów”. W czasie zadań edukacyjnych drużyny odpowiadały na pytania Policji i Straży Miejskiej, m.in.  na tematy związane z bezpieczeństwem,  postępowania w wypadku zagubienia się podczas wycieczki szkolnej i odpowiedzialności prawnej nieletnich.  Konkurs zakończył się następującymi wynikami: I miejsce zajęła reprezentacja ze Szkoły Podstawowej nr 3, II miejsce –przedstwiciele Szkoły Podstawowej nr 19, III miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 75. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przy współpracy Policji, Straży Miejskiej i Rady Rodziców. Zobacz zdjęcia.

Dorota Demel