LEKCJA SAMORZĄDNOŚCI

21.03.2011

Dzisiaj gościliśmy w naszej szkole Pana Wiesława Hormańskiego - radnego z Rady Osiedla Kozanów, Pilczyce i Popowice Płn. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele samorządów z klas IV, V i VI. Wywiad z naszym Gościem przeprowadzili przedstawiciele Samorządu Szkolnego: Michał Bąkowski, Natalia Cytacka i Marcin Torończak.

Podczas spotkania dowiedzieliśmy się, jak wybierana jest Rada Osielda, czym się zajmuje i w jaki sposób podejmuje interwencje w sprawach zgłaszanych przez mieszkańców. Rozmwialiśmy o stanie naszego osiedla: budowie stadionu, remontach dróg, placach zabaw dla dzieci i sytuacji po powodzi z ubiegłego roku. W dalszej części przedstawiciele Samorządu Szkolnego przedstawili  wyniki ankiety na temat Osielda Pilczyce, która  została  przeprowadzona wśród uczniów klas IV-VI. Ankietowani wypowiadali się, co najbardziej podoba im się na Pilczycach oraz co chcieliby zmienić. (Szczegółowe omówienie ankiety w zakładce PEDAGOG SZKOLNY). Pan Radny opowiedział nam, co można zrobić, aby rozwiązać probemy zgłoszone przez uczniów.

W imieniu uczniów dziękujemy przedstawicielom Rady Osielda za zorganizowanie swoistej lekcji samorządności, a w szczególnosci Panu Wiesławowi Hormańskiemu za przeprowadzenie spoktania i Pani Barbarze Katarzyńskiej za pomoc w przygotowaniu przesięwzięcia.

Dorota Demel, Paweł Osman i Samorząd Szkolny