Wokół matematyki

Obrodziło nam konkursami matematycznymi.

W eliminacjach szkolnych I Konkursu "Matematyka i Ekonomia" najlepsze wyniki osiągnęli i reprezentować szkołę w II etapie (19 marca) będą: Jakub Jugo (6a), Zosia Tobiasz (6a) i Patryk Skinderowicz(6a).

Do finału II Mistrzostw Dolnego Śląska w Sudoku awansowały: Gabrysia Kuśmierek (6a), Natalia Bocian (6a) i Alicja Bałuta (5b). Finał 7 kwietnia.

W IV Konkursie Matematycznego Origami "Żuraw" do finału z maksymalną ilością punktów za wykonaną pracę awansowały Natalia Bocian (6a) i Zosia Tobiasz (6a). Finał 14 kwietnia.

W etapie międzyszkolnym konkursu "Mosty wrocławskie oczami młodych matematyków" szkołę reprezentować będą: w kl. 6 - Zosia Tobiasz (6a), Jakub Jugo (6a), Kamila Kapuśniak (6b), w kl. 5 - Alicja Bałuta (5b), Aleksandra Stadnik (5a) i Nikola Jaworska (5a), w kl. 4 - Nikola Bujek (4a), Klaudia Kaszubowska (4a) i Mateusz Błędkowski (4a) . Konkurs 18 kwietnia.

Janusz Witkowski (6a), Zosia Tobiasz (6a), Julian Wach (5a) i Jakub Jugo (6a) wzięli udział w finale VII Konkursu lingwistyki matematycznej "Wieża Babel".

Za kilka dni czekają jeszcze uczniów eliminacje do Turnieju Młodych Matematyków, 21 marca Konkurs Matematyczny "Kangur", w kwietniu eliminacje do III Międzyszkolnego Konkursu Historyczno - Matematycznego, w maju VI Międzyszkolny Konkurs Matematyczno - Literacki, a 16czerwca Mistrzostwa Wrocławia w Szybkim Liczeniu. Zapraszam wszystkich chętnych.

Irena Sroczyńska