"Mogiłę Pradziada ocal od zapomnienia"

08.05.2013

Akcja „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” jest prowadzona w naszej szkole od kilku lat. Rokrocznie braliśmy udział w zbiórce zniczy, które 1 listopada rozświecały polskie nekropolie na Wschodzie. W roku 2011/2012 kwestowaliśmy na rzecz odnowy polskich cmentarzy na dawnych Kresach. Dzięki zaangażowaniu wychowawców klas i uczniów udało nam się zebrać i wpłacić na cele akcji 240 zł.

W listopadzie 2012 roku zbieraliśmy paczki świąteczne dla dzieci polskich mieszkających za naszą wschodnią granicą. I tym razem uczniowie „19-tki” nie zawiedli. Upominki świąteczne zostały dostarczone do gmachu TVP we Wrocławiu, skąd jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia ekipa telewizyjna razem z redaktor Grażyną Orłowską-Sondej zawiozła je dzieciom z Litwy i Ukrainy.

Na terenie między innymi naszej szkoły były również rozprowadzane w grudniu 2012 roku kalendarze - cegiełki w cenie 10 złotych. Kwota 710 złotych zasiliła konto akcji. W 2013 roku na rzecz akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” wpłynęło 320 złotych i 70 groszy.

Serdecznie dziękuję wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom naszej szkoły, którzy wsparli i mam nadzieję będą wspierać nadal ten niezwykle ważny projekt.

Koordynator akcji - Adam Wroński

zdjęcia z podsumowania akcji - 17 maja