Warsztaty dla przedszkolaków

07.04.2014

Warsztaty kulinarne dla przedszkolaków
Przedstawiamy wprowadzone od miesiąca zajęcia dla naszych dzieci, podczas których próbują świat wszystkimi zmysłami.
Ubrane w fartuchy rozpoznają nowe smaki, przyprawy, ale  tez jednostki w kuchni czy akcesoria kuchenne.
Uczestniczą aktywnie w tworzeniu od podstaw dań. Poznają poszczególne składniki, odmierzają,obierają, zgniatają, mieszają, ozdabiają......i najważniejsze naprawdę szczęśliwe i dumne prezentują swoje dzieła.
Tematem marcowych spotkań były bananowe mufinki z czekoladą.
Dania wybrane są pod kątem dzieci i ich możliwości, szybkości wykonania, ale zależy nam też, aby każdy rodzic mógł z małym "masterchefem" powtórzyć bez problemu taką przygodę w domu.Zachęcamy, to wspaniałe połączenie uczenia cierpliwości, dobrej zabawy i bycia dumnym z efektów.
Przepis na mufinki znajda Państwo poniżej : http://mamochotena.blogspot.com/2014/03/mufinki-z-bananami-i-czekolada.html

K.Skupińska

Pięknie dziękujemy pani Kasi Skupińskiej za rewelacyjny pomysł i jego realizację. Dyrektor ZSP7 Izabela Wojtycka