VI Międzyszkolny Konkurs Sportowo-Edukacyjny "Szóstakiada z Prewencją"

28.11.2014

Juz po raz szósty odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Sportowo-Edukacyjny "Szóstakiada z Prewencją". Jak co roku w turnieju brały udział reprecentacje klas szóstych z terenu dzielnicy: SP 3, SP 75 i SP 19. Uczniowie mogli sprawdzić swoją sprawność w rozgrywkach sportowych, np. "wyścigach radiowozów" czy "transporcie rannego", które prowadziła p. Anna Kowalczyk Stasiewicz. Ponadto uczestnicy odpowadali na pytania dotyczące bezpieczeństwa, które zostały przygotowane przez przedstawicieli Policji i Straży Miejskiej. Całość konkursu prowadziła p. Agnieszka Musz. W wyniku niewzykle wyrównanej rywalizacji, zakończonej dogrywką o II miejsce, konkurs zakończył się następującymi wynikami:

I miejce - Szkoła Podstawowa nr 3

II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 19

III miejce - Szkoła Podstawowa nr 75.

Uroczyste wręczenie nagród uświetniły występy uczniów z naszej szkoły: dziewczęta z klasy III a przedstawiły układ taneczny, Zuzia Jańska z kl VI b zaśpiewała piosenkę i Ola Kaczor zaprezentowała taniec klasyczny.

Nagrody wręczyli Pani Dyrektor Irena Sroczyńska oraz zaproszeni goście: przedstawiciel Policji p. Marek Wiercioch, przedstawiciele Straży Miejskiej p. Krystyna Chmura i p. Bogdan Dobosz, przedstawiciel Rady Osiedla p. Ryszard Kuzia oraz Komisarz Lew. Uczniowie otrzymali puchar Komendanta Straży Miejskiej i puchary Dyrektora ZSP 7 oraz nagrody rzeczowe (piłki, plecaki, kamiezelki odblaskowe)

W imieniu Organizatrów dziękujemy:

- Przedstawicielom Policji i Straży Miejskiej za pomoc w przeprowadzeniu konkursu i ufundowanie nagród,

- Radzie Odsielda Pilczyce, Kozanów i Popowice Płn. za ufundowanie nagród i dofinansowanie organizacji konkursu,

- Radzie Rodziców SP 19 za pomoc w przygotowaniu poczęstunku.

Zdjęcia z konkursu zostały zamieszczone w albumie: Szóstakiada z Prewencją.

Dorota Demel