"Stop mowie nienawiści"

W marcu i kwietniu przeprowadziliśmy na Osieldu Pilczyce akcję informacyjną, która miała na celu zapobieganie  głoszeniu i malowaniu dyskryminacyjnych i rasistwoskich haseł pt. "Stop mowie nienawiści". Akcję zorganizowano w ramach programu Szkoła Równowano przy współpracy z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego. Odwiedziliśmy dom kultury, bibliotekę, kwiaciarnię, dom opieki, fryzjera, aptekę, salon kosmetyczny, wojskową komisję uzupełnień, sklep jeździecki, klub fitness, liceum ogólnokształcące, przedszkole, sklepy spożywcze, minimarkety, kwiaciarnie, pocztę, punkt naprawy samochodów, kioski,  pizzerię i spółdzielnie mieszkaniowe. Przeprowadziliśmy liczne rozmowy z mieszkańcami osiedla Pilczyce i rozdaliśmy ulotki informacyjne.

Pamiętajmy: Wszelkie rasistowskie hasła, pojawiające się na murach, należy zgłaszać Policji oraz przesyłać stosowne informacje (zdjęcie, dokładna lokalizaja) na adres:stopmowienienawisci@wcrs.wroclaw.pl

Oranizatorzy akcji: pedagog Dorota Demel i uczennice z kl. VI b: Klaudia Matusiewicz, Anna Huzarska, Marcelina Odrowąż-Mieszkowska i Zuzanna Kopeć.