Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia

W piątkowe popołudnie 29 maja 2015 roku na wrocławskim Rynku miało miejsce uroczyste podsumowanie działań dolnośląskich szkół na rzecz szóstej już edycji tej wartościowej akcji, którą z powodzeniem prowadzą panie Grażyna Orłowska- Sondej z wrocławskiej telewizji i Dolnośląski Kurator Oświaty Beata Pawłowicz. Szkolne poczty sztandarowe dumnie przemaszerowały po Rynku. Naszą 19-tkę reprezentowali: Alicja Piłatowska, Zuzanna Kopeć i Michał Kastelik. Potem rozpoczął się piękny patriotyczny koncert, w którym udział wzięły zespoły Podolski Kwiat z Koziatyna, Barwinok z Winnicy na Ukrainie, Białe Skrzydła z Mołodeczna na Białorusi i Zespół Tańca Ludowego UMCS z Lublina. Warto dodać, że dzięki zbieranym między innymi w dolnośląskich szkołach funduszach wolontariusze mogą kolejny już raz wyruszyć na Kresy, aby pracować na starych polskich cmentarzach i przywracać je narodowej pamięci.
W tym przedsięwzięciu nie mogło zabraknąć i naszej szkoły. W roku szkolnym 2014/2015 uczniowie wzięli udział w zbiórce 220 zniczy, które przed świętem zmarłych zapłonęły na kresowych nekropoliach. W listopadzie i grudniu zbierano paczki świąteczne dla dzieci z polskich rodzin na Ukrainie. Do 15 maja 2015roku udało się zebrać 450 zł 70 gr. W zbiórce wzięły udział prawie wszystkie klasy od 0 do 6. Wszystkim darczyńcom w imieniu organizatorów akcji bardzo dziękuję. (zdjęcia)

koordynator akcji Adam Wroński