Szkolne podchody

W poniedziałek 23 czerwca zorganizowaliśmy pierwsze szkolne podchody dla klas III. Jakiś czas temu Szymon Karaś, uczeń z klasy VI a, wpadł na pomysł, żeby przybliżyć uczniom klas III samodzielne poruszenie się po szkole, które będzie ich udziałem w klasie IV. Po burzy mózgów wymyśliliśmy scenariusz podchodów i zaprosiliśmy do współpracy nauczycilieli, panie z sekretariatu i panie z portierni. Trzecioklasiści w pięcioosobowych grupach pod opieką szóstoklasistów zaliczali poszczególne stacje. Żeby je odnaleźć, musieli przypomnieć sobie dzisiejszą datę, numer szkoły lub rozwiązać zadania matematyczne. W poszczególnych stacjach czekały na uczniów kolejne zadania: w sali przyrody po rozwiązaniu rebusy należało odnaleźć terarium, w sali matematycznej - oczywiście  trzeba było zmierzyć się z zagadkami matematczynymi,   w sali języka polskiego - skorzystać ze słownika ortograficznego, a w bibliotece - odnaleźć lektury do klasy IV. Na portierni uczniowie liczyli kredę, a w gabinecie psychologa - układali labirynt. W seketariacie uczniowie przechodzili test savoir vivre'u - otrzymywali zaliczenie stacji, gdy pojedynczo weszli do pomieszczenia i kulturalnie się przywitali. Dodakotkowe zadanie było związane z udzieleniem pomocy osobie potrzebującej, w którą wcielił się Adam Gudzowski z kl. II c. Należało pomóc chłopcu, któremu rozsypały się materiały podczas przypionania gazetki.

I organizatorom, i uczestnikom bardzo podobał się udział w zabawie. Mamy nadzieję, że szkolne podchody wejdą na stałe do kalendarza szkolnych przedsięwzięć.

Organizatorzy:

Dorota Demel - pedagog  szkolny,  Izabela Bielecka, Nikola Bujek, Jakub Ciborowski, Aleksandra Gałowicz, Szymon Szymon Karaś, Zuzanna Kopeć, Jakub Pilch, Alicja Piłatowska,  Mateusz Wachuła