XIII Matematyczny Marsz na Orientację

27.09.2015

W dniu 3 października 2015r. (sobota) na terenie Parku Pilczyckiego odbędzie się XIII Matematyczny Marsz na Orientację. Marsze organizowane są od 2003 roku. Celem ich  jest połączenie sportu i rekreacji z matematyką oraz promocją terenów zielonych Wrocławia i okolic.

Organizatorem XIII Matematycznego Marszu na Orientację jest Fundacja Matematyków Wrocławskich, Instytut Matematyczny Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Szkoła Podstawowa nr 19 w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 7 i Liceum Ogólnokształcące nr VI we Wrocławiu. Baza zawodów będzie znajdować się na terenie LO nr VI, a miejsce startu będzie na terenie SP19.

W zawodach uczestniczą 3-osobowe patrole uczniów lub nauczycieli i rodziców. Posługując się mapą i kompasem, muszą odszukać w terenie punkty kontrolne zaznaczone na mapie oraz wyznaczyć na mapie i odnaleźć w terenie tajemnicze punkty kontrolne, będące rozwiązaniami geometrycznych zadań konstrukcyjnych i rebusów. Po zakończeniu zawodów czeka na każdego uczestnika talerz zupy. Każdy też może wziąć udział w różnych konkurencjach sportowych. Obejrzeć będzie można występy utalentowanych uczniów, którzy chcą się zaprezentować szerszej publiczności. Imprezie będzie towarzyszył kiermasz pysznych ciast przygotowanych przez rodziców.

Pilczyce_i_okolice.ppsx – prezentacja Marty Nowak uczennicy SP19, która została wyróżniona w konkursie „Moja mała Ojczyzna”, przybliży zainteresowanym historię i piękno tego osiedla.

Irena Sroczyńska