Szóstakiada 2015

24.11.2015r. w naszej szkole odbył się VII Międzyszkolny Konkurs Sportowo-Edukacyjny  „Szóstakiada z Prewencją” w której uczestniczyli uczniowie  klas szóstych.

Współorganizatorami konkursu byli Policjanci z KP Wrocław-Fabryczna wspólnie ze Strażą Miejską  we Wrocławiu .
                W konkursie wzięły udział reprezentacje szkolne szkół: SP 3, SP 19, SP 75.
Celem konkursu było:
- integracja społeczności szkół działających na terenie dzielnicy
- propagowanie i podsumowanie wiedzy uczniów klas VI na temat bezpieczeństwa w różnych miejscach i sytuacjach(bezpieczna droga do szkoły, obcy, przepisy ruchu drogowego, postępowanie z materiałami niebezpiecznymi, informowanie prawidłowe służb ratowniczych-policja, pogotowie ratunkowe, straż pożarna, cyberprzemoc)
- promowanie sportowej rywalizacji jako czynnika chroniącego przed zachowaniami agresywnymi i ryzykownymi
                Rywalizację wygrali uczniowie naszej szkoły, II miejsce zajęła SP nr 75 przy ul. Ignuta natomiast III miejsce przypadło SP nr 3 przy ul.Bobrzej.
                Wszyscy uczestnicy konkursu dostali cenne nagrody za udział w konkursie ufundowane przez Radę Osiedla Pilczyce-Kozanów-Popowice Płn. i Straż Miejską
W trakcie konkursu z uczestnikami i kibicami spotkał się także przyjaciel wszystkich dzieci Komisarz Lew.

Zdjęcia można zobaczyć w galerii Szóstakiada 2015.

Koordynatorki konkursu: A. Musz i D. Demel