Mistrzowie w rachunkach

12.06.2016

W sobotę 11 czerwca w Instytucie Matematycznym Uniwersytetu Wrocławskiego odbyły się XI Mistrzostwa Wrocławia w Szybkim Liczeniu. Uczestnicy musieli mieć opanowane różne strategie sprytnych rachunków, wykazać się umiejętnością szybkiego liczenia w pamięci, wykonywania działań na sorobanie (japońskie liczydło) oraz na kalkulatorze bez opisanych klawiszy. Reprezentanci naszej szkoły spisali się fantastycznie i w rywalizacji szkół SP 19 zajęła I miejsce. W rywalizacji drużynowej drużyna w składzie: Małgosia Rączka (6a), Nel Skowronek (5a), Witek Ostrowski (6b) i Patryk Jóżwin (6b) zajęła I miejsce. Drużyna w składzie: Natalia Bąkowska (6a), Beata Jaworska (6a), Martyna Pluta (6a) i Dominik Bąkowski (6a) zajęła II miejsce. Po zakończeniu zawodów uczestnicy wzięli udział w wykładzie "Strategie rachunkowe na liczydle". Gratuluję wszystkim uczniom, którzy się do tego konkursu przygotowywali, dziękuję, że chciało Wam się chcieć. Jestem z Was dumna! (tu zdjęcia)

I. S.