Mogiłę Pradziada ocal od zapomnienia

W  tym roku szkolnym dzięki zaangażowaniu  uczniów, rodziców i nauczycieli naszej szkoły udało się  zebrać  470 zniczy, które wkrótce zostaną zawiezione na Litwę i Ukrainę. Zapłoną one  na wielu dawnych polskich  cmentarzach kresowych pierwszego i  jedenastego listopada. Dla Polaków, mieszkańców dzisiejszej Litwy i Ukrainy te płonące lampki są dowodem  naszej pamięci nie tylko o zmarłych rodakach, ale również o Kresach. Trwa dobrowolna zbiórka  1-2 złotych od ucznia na finansowanie letnich wyjazdów wolontariuszy na Ukrainę, którzy będą  pracować na starych polskich nekropoliach. Dzięki  tej pracy udało się uratować od zapomnienia i zupełnego zniszczenia wiele nagrobków i cmentarzy. Zbiórka potrwa do kwietnia 2017 roku.

Na stronie internetowej Studio Wschód można dowiedzieć się więcej o akcji ‘’Mogiłę Pradziada ocal od zapomnienia”. Zachęcam do lektury.

W imieniu organizatorów akcji wszystkim darczyńcom bardzo dziękuję.

Adam Wroński