49 Młodzieżowa Olimpiada Krajoznawcza

7 marca w Liceum Ogólnokształcącym nr X odbył się finał wrocławski 49. Młodzieżowej Olimpiady Krajoznawczej Dolnego Śląska. Uczestnicy olimpiady musieli wykazać się wiedzą na temat historii i geografii Dolnego Śląska, zmierzyć się z zadaniami testowymi na temat krajoznawstwa i topografii, ruchu drogowego i pierwszej pomocy, rozpoznać slajdy z atrakcjami turystycznymi Dolnego Śląska. W kategorii szkół podstawowych I miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 19. Skład drużyny: Olga Szymanowska (6a), Franek Jaremkiewicz (6b) i Mateusz Rachuciński (6b). Gratulujemy zwycięzcom i p. M. Kraśniance, która przygotowywała uczniów do olimpiady. Będziemy trzymać za Was kciuki w finale wojewódzkim w Krzyżowej (tu zdjęcia).

Irena Sroczyńska