Podsumowanie akcji "Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia" w roku szkolnym 2016/2017

Uczniowie naszej szkoły w tym roku szkolnym w październiku zebrali ponad 470 zniczy, które zapłonęły 01.11.2016r. na polskich cmentarzach dawnych Kresów. W listopadzie i grudniu 2016r. zbierano paczki świąteczne dla polskich dzieci mieszkających na Ukrainie. Na letni wyjazd wolontariuszy pracujących na zaniedbanych nekropoliach w wielu miejscowościach dawnych wschodnich terenów II Rzeczypospolitej zebrano 631zł. 20gr. `W piątek 09.06.2017r. poczet sztandarowy ZSP nr 7 weźmie udział w uroczystej paradzie szkół wspierających akcję Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia.

Dziękuję wszystkim rodzicom , uczniom i pracownikom szkoły za aktywny udział i wspieranie tej  wspaniałej i niezwykle ważnej akcji, która przywraca naszą pamięć o Kresach.

Adam Wroński