W dniu 1 września 2017 uczniowie naszej szkoły ( Iza, Dominika, Jakub, Kacper) pojechali  na cmentarz żołnierzy polskich, aby wziąć udział w uroczystości 78 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Nie zniechęciła ich zła pogoda i wspólnie z innymi pocztami sztandarowymi trwali dumnie w strugach deszczu  oddając tym samym hołd polskim żołnierzom, którzy walczyli i ginęli na wszystkich frontach wojny. Pod pomnikiem na wojskowej nekropolii zgromadziły się delegacje policji, wojska, weteranów wojennych, służby więziennej , służby celnej, straży pożarnej, najważniejszych urzędów miejskich.  Wrześniowy apel miał bardzo podniosły i patriotyczny charakter. Był apel poległych, salwy honorowe, przemówienia okolicznościowe, złożenie wieńców i wiązanek pod pomnikiem poległych żołnierzy. Uczniowie naszej szkoły również złożyli bukiet białych i czerwonych kwiatów. Wracaliśmy do szkoły przemoczeni do suchej nitki, ale zadowoleni z tego, że spełniliśmy nasz patriotyczny obowiązek (zdjęcia).

Opiekun pocztu sztandarowego

Adam Wroński