Szkoła Promująca Turystykę

Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży oraz Klub PTTK Nauczycieli "Turkus" organizują konkurs na najaktywniejszą wrocławską placówkę oświatową w zakresie edukacji krajoznawczo - turystycznej i wychowania regionalnego młodzieży. Oficjalne ogłoszenie wyników XVI już edycji konkursu i wręczenie nagród odbyło się 27 września 2017 podczas uroczystości z okazji Światowego Dnia Turystyki. Jury konkursu I miejsce przyznało naszej szkole. Ekipy laureatów konkursu uczestniczyły również w warsztatach turystycznych o Puchar Prezydenta Wrocławia - Rafała Dutkiewicza zorganizowanych przez Zespół CEKDiM. Zadaniem uczestników było przygotowanie fotoreportażu na zadany temat. Po zakończeniu okazało się, że najwięcej punktów w tej rywalizacji otrzymali uczniowie naszej szkoły i tym samym zdobyli Puchar Prezydenta Wrocławia. W warsztatach brały udział uczennice kl. 6b: Marysia Jaremkiewicz, Julia Pluta i Tosia Wolniak. Bardzo dziękuję wszystkim uczniom i nauczycielom zaangażowanym w realizację zadań tego projektu. (tu zdjęcia)

Irena Sroczyńska