WIEŻA BABEL

"Wieża Babel" to konkurs z lingwistyki matematycznej dla szkół podstawowych organizowany od roku szkolnego 2006/07 przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego.  W tym roku w zmaganiach eliminacyjnych brało udział 1051 uczniów z 65 szkół. 165 uczniów zaproszono do finału. Niektórzy przyjechali aż z Gdyni, Warszawy, Łodzi i Krakowa. Naszą szkołę reprezentowali: Alicja Grablewska, Olgierd Nowak i Nel Skowronek. Wszyscy dobrze poradzili sobie z trudnymi zadaniami, między innymi tłumaczeniem zdań na język łaciński, włoski oraz określaniem czasu w języku węgierskim. Na szczególne wyróżnienie zasłużył Olgierd Nowak (6b), który zajął w konkursie VII miejsce. Gratuluję świetnego wyniku!

Irena Sroczyńska