Finał 50 Młodzieżowej Olimpiady Krajoznawczej Dolnego Śląska

6 marca w X LO we Wrocławiu odbył się finał powiatowy 50 Młodzieżowej Olimpiady Krajoznawczej Dolnego Śląska. W konkursie uczestniczyli uczniowie z wrocławskich szkół podstawowych gimnazjów i szkół ponadpodstawowych,. Naszą placówkę reprezentowała drużyna w składzie: Franciszek Jaremkiewicz (7b), Mateusz Rachuciński (7b) i Marysia Jaremkiewicz (6b). Podczas konkursu uczniowie rywalizowali w 5 konkurencjach: konkurs przezroczy, test krajoznawczy, test topograficzny, pierwsza pomoc, przepisy drogowe. Cała drużyna zdobyła 202 punkty i był to najlepszy wynik wśród rywalizujących 13 szkół podstawowych. Tym samym reprezentacja naszej placówki powtórzyła ubiegłoroczny sukces i zdobyła I miejsce.

Całej drużynie serdecznie gratuluję i życzę  powodzenia na etapie wojewódzkim olimpiady.

Małgorzata Kraśnianka