Podsumowanie akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia"

Nasza szkoła  od lat uczestniczy w działaniach, które mają  na celu ocalenie miejsc pamięci na dawnych Kresach Rzeczpospolitej. Tak jak w poprzednich latach i w tym roku szkolnym uczniowie zbierali znicze na polskie cmentarze na Ukrainie. Ponad 570 lampek z ZSP nr 7 zapłonęło na wielu polskich nekropoliach za naszą wschodnią granicą. Uczniowie nie zapominają również o mieszkających na Wschodzie rodakach i dzięki temu udało się zebrać produkty spożywcze na  paczki świąteczne  dla dzieci. Bardzo ważne jest też finansowe wsparcie wakacyjnych wyjazdów wolontariuszy z Dolnego Śląska, którzy pracują na  opuszczonych, zaniedbanych polskich cmentarzach  zarówno na Kresach pierwszej jak i drugiej Rzeczpospolitej. W roku szkolnym 2017/2018 w naszej szkole zebrano tysiąc złotych. Chciałbym podziękować wszystkim uczniom, rodzicom,   nauczycielom, dyrekcji za zaangażowanie  i aktywne uczestnictwo  w całorocznych działaniach na rzecz akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”

Uroczyste podsumowanie akcji  z udziałem przedstawicieli władz Wrocławia, episkopatu, kompanii honorowej Wojska Polskiego i pocztów sztandarowych szkół z Wrocławia i Dolnego Śląska odbyło się odbyło się 18 maja 2018 r. na wrocławskim rynku Nie zabrakło tam również pocztu sztandarowego naszej szkoły.  (zdjęcia w galerii)

Koordynator akcji – Adam Wroński