Dzien Bezpiecznego Internetu

02.04.2019

18.02.19r. w SP nr19 we Wrocławiu odbyły się pierwsze zajęcia na temat bezpieczeństwa w Internecie (bezpieczny internet)organizowane przez nauczycielkę informatyki przy współpracy z uczniami z klasy 8B. Zajęcia te były przeznaczone dla klas IV-VIII i obejmowały takie tematy jak - cyberprzemoc oraz ogólne pojęcie bezpieczeństwa w sieci. Polegały one na tym, że wybrane pary osób z klasy ósmej odwiedzały klasy IV-VIII i przedstawiały specjalną prezentację multimedialną o cyberprzemocy. Podczas prezentacji zostały objaśnione takie terminy jak hejt, przemoc w świecie wirtualnym, uzależnienie od Internetu oraz sposoby walki z tymi problemami.

25.02.19r. w naszej szkole ponownie odbyły się zajęcia związane z bezpieczeństwem w Internecie. Tym razem polegały one na tym, że część uczniów z klasy ósmej była odpowiedzialna na za przygotowanie specjalnych stanowisk, na których klasy starsze mogły rywalizować ze sobą o przyznanie jak największej liczby punktów. Te punkty liczyły się później do konkursu międzyklasowego. Uczestnicy rywalizowali między sobą, odgrywając specjalne scenki za które potem byli oceniani przez jury stworzone przez ósmoklasistów. Podobnie działały stanowiska z krzyżówkami oraz quizem. Oprócz tego do klas od IV do VI zostali przydzieleni specjalni „opiekunowie” z klas ósmych, żeby usprawnić przemieszczenie się poszczególnych drużyn na inne stanowiska. Dla wszystkich klas biorących w tym udział było to bardzo miłe przeżycie.

4.03.19r. odbyło się uroczyste zakończenie akcji na temat bezpieczeństwa w Internecie. Wszystkie klasy wyróżnione ze względu na liczbę zdobytych punktów konkursie dostały dyplomy oraz został dla nich przygotowany słodki poczęstunek przez wybranych ósmoklasistów. Cała impreza odbywała się pod patronatem dyrekcji szkoły, a organizacją całości zajmowała się klasa 8B. Wszystkim uczniom, którzy byli obecni na tym spotkaniu bardzo im się ono podobało.

Ta akcja była udanym przedsięwzięciem i mamy nadzieję, że za rok przyszli ósmoklasiści również podejmą się zorganizowania podobnej imprezy.

Adrianna Stanik kl.8b