MIASTO POKOLEŃ

W grudniu uczniowie klas 1a, 3a i 5b uczestniczyli w programie ,,Miasto Pokoleń”. Organizatorem przedsięwzięcia jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego oraz Wrocławskie Centrum Seniora. Celem programu jest rozwijanie dialogu międzypokoleniowego, budowanie postawy otwartości i szacunku dla osób starszych. Służą temu zajęcia przygotowane i prowadzone  przez edukatorów – seniorów. W naszej szkole odbyły się warsztaty pt. ,,Jaki mały – duży świat? -  czyli wszystko czego chcielibyście się dowiedzieć o kosmosie a nie wiecie jak zapytać” oraz ,,Zapomniany świat” – rzecz o sprzętach, których używali na co dzień nasi dziadkowie, a współcześnie praktycznie zapomnianych. Zajęcia prowadził osobiście dyrektor Wrocławskiego Centrum Seniora – pan Robert Pawliszko.