List otwarty do Rodziców Szkoły Podstawowej nr 19 we Wrocławiu

Szanowni Państwo

Za nami koniec roku szkolnego 2019/2020, który napisał  wszystkim – dzieciom, rodzicom i nauczycielom – scenariusz, jakiego nikt się nie spodziewał. Stając przed wyzwaniem zdalnego nauczania, musieliśmy zmierzyć się z nieznanymi dotąd problemami i wymaganiami, odnaleźć w nowych rolach i dla nikogo to nie było łatwe.

Chcieliśmy podziękować Państwu za okazane szkole wsparcie, zrozumienie dla pojawiających się trudności, wszelkie uwagi, które pozwoliły nam zorientować się, jakie działania sprawdzają się w zdalnym nauczaniu, a co należy poprawić.

Jesteśmy wdzięczni za docenienie naszych starań; płynące z Państwa strony słowa pełne empatii dodawały nauczycielom energii do pracy w tym trudnym okresie. Staraliśmy się  odpowiadać na Państwa prośby  i postulaty, wiedząc, że są objawem troski  i zainteresowania przebiegiem edukacji dziecka.

Dziękujemy za pomoc w kształceniu i wychowaniu młodego pokolenia w czasach pandemii. Zdajemy sobie sprawę z problemów, z jakimi musieli się Państwo borykać; nie każde dziecko miało własny komputer, sieć często była przeciążona, zawodziły portale edukacyjne. Sytuacja zagrożenia była czasem próby dla wszystkich – uczniów, rodziców i nauczycieli. Zdaliśmy ten egzamin, wspólnie pracując dla dobra dzieci. Za to  jesteśmy wdzięczni i dziękujemy.

Dyrekcja i Nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 19